Štúrovo pero 2017
| Zuzana Litomerická

28. a 29. apríl patril mestu Zvolen a Štúrovmu peru. Už tradičnej súťaži stredoškolských a vysoíkoškolských časopisov. Náš " Fonendoskop" stál na súťažnej rampe aj tohto roku. Obstál v horúcej konkurencii sedemdesiatich časipisov hrdo a statiočne. Získal cenu TV Markíza a umiestnil sa v I. pásme a Cenu vojenskej nadácie, ktorá zaregistrovala a vysoko vyzdvihla článok o vojakovi Martinovi Farkašovi, jedinom pasažierovi, ktorý v Hejciach prežil pád lietadla. Ocenila etickú rovinu rozhovoru bez nánosu bulvárnosti. Osobné ocenenie získala pani profesorka Jana Kurucová, ktorá sa venuje stredoškolskej novinárskej tvorbe v období dlhšom ako päť rokov. Porota v zložení Patri k Herman, Lukáš Diko a Pavol Vitko cítila v študenskej tvorbe hlave úprimnosť výpovede.Vivat náš " Foendoskop".