Žurnálový stetoskop
| Stano Čopík

Žurnálový Stetoskop 2008

Žurnálový Stetoskop 2005

ZS_prichod_XSStredoškolská zdravotnícka novinárska elita mala 11. novembra 2005 opäť možnosť ukázať svoje pisateľské schopnosti, dozvedieť sa pár pikošiek a zniesť kritiku porotcov – odborníkov, na svoje diela (časopisy, ktoré na školách vydávajú). Tento rok ponúkala naša SZŠ – Poprad nielen svoje publicistické dieťa, náš časopis Fonendoskop, ale aj svoje priestory. Na novinársku súťaž ZS_porota_XSŽurnálový Stetoskop sme si pozvali, ako som už spomínala, porotcov - odborníkov, ktorí rozhodli o osude nášho Fonendoskopu tak, že sa umiestnil na treťom mieste. Čo nás samozrejme potešilo, aj keď môžem potvrdiť, že po strop sme od radosti neskákali, lebo to mohlo byť aj lepšie. Pestrú paletu zdravotníckych časopisov ochotne kritizovali páni porotcovia ... a pani porotkyne...
Pochvalu sme dostali za naše rubriky a ich zachovanie v číslach, za naše príspevky, štylistiku a správnu slovenčinu. Nezabudli pochváliť ani humorný štýl našich prispievateľov. Odporúčali nám však zvýšiť aktuálnosť a záujem, a tým pádom aj dokumentáciu života študentov na našej škole.
ZS_michalovcania_XSSúťaž sa oficiálne začala o desiatej hodine. Program spestrili naša šéfredaktorka Andrea spolu s Mirkou, no a akáže by to bola akcia na pôde SZŠ bez žonglérskeho umenia Paľa Rusňáka. Andrea doslova ohromila porotu svojím nádherným spevom za kvalitného doprovodu Mirky na akordeóne. Naši konkurenti, ktorí zastupovali svoje časopisy boli samé baby (no až na jedného mladého profáka z Michaloviec). ZS_palo_XS Tie hneď prejavili svoje ženské cítenie a rozplývali sa keď nám všetkým Paľo žongloval. My sme sa tak s programom natrápil, no bohužiaľ ani takéto „mini“ ovplyvňovanie poroty nepomohlo, aby sme sa umiestnili na prvom mieste. Čo už?!? (Ale nie, dúfam, že chápete, že sme pristupovali k súťaži v úplnej vážnosti a vo všetkej úcte ku konkurenčným časopisom a porotcom, bez akéhokoľvek ovplyvňovnia). Súťaže sa tento rok zúčastnilo 9 časopisov: Rozlet – SZŠ Liptovský Mikuláš, Baciluš – SZŠ Lučenec, Dúha – SZŠ Skalica, Endorfín – SZŠ Banská Bystrica, Celula – SZŠ Trenčín, Kyslík – SZŠ Bratislava, Zdravoťáčik – SZŠ Nové Zámky, Névus – SZŠ Michalovce, Fonendoskop – SZŠ Poprad.

ZS_3vily_XSDomácich zastupovali naše 3 víly: Andrea Hrebíková, Mirka Čajková, Tamara Vokaľová. Konečné výsledky sú nasledovné a na prekvapenie porota udelila až tri tretie miesta. Poradie na prvých troch miestach je nasledovné:

ZS_vitaz_XS1. miesto – časopis Celula – SZŠ Trenčín
2. miesto – časopis Baciluš – SZŠ Lučenec
3. miesto časopis Fonendoskop – SZŠ Poprad
3. miesto – časopis Kyslík – SZŠ Bratislava
3. miesto – časopis Zdravoťáčik – SZŠ Nové Zámky

Tešíme sa, že sme v prvej trojke a Vám drahí spolužiaci sľubujeme, že sa všemožne budeme snažiť zvýšiť a zlepšiť úroveň Fonendoskopu. Už teraz Vám však ďakujeme za Vašu priazeň a veríme, že nám zostanete verní.

{jgototop}{/jgototop}