Erasmus plus
| Aďa Myšičková

V dňoch 24. septembra až 10. októbra 2015 sa dvanásť žiakov 4-tých ročníkov spolu svyučujúcimi zdravotníckych odborných predmetov zúčastnili prvej fázy  mobility v rámci projektu ERASMUS+. Odborná stáž prebiehala v Hospici  Diakonie ČSE  vo Valašskom Meziříčí a bola spojená s absolvovaním základného aj nadstavbového kurzu Bazálnej stimulácie, v rámci ktorých všetci zúčastnení získali Medzinárodný certifikát platný v celej EÚ .
Okrem spomínaných aktivít  žiaci počas desaťdňovej intenzívnej praxe zúročili svoje profesijné vedomosti a zručnosti, ale aj schopnosť komunikácie a empatie pri lôžku pacientov v terminálnom štádiu a pacientov pripútaných na lôžko. V priebehu mobility sa žiaci zoznámili aj s technikami podávania niektorých druhov opiátov a mnohými ďalšími aspektmi  v rámci poskytovania komplexnej paliatívnej starostlivosti.
Vo voľnom čase sme absolvovali celodenný výlet vo Valašskom múzeu v Rožnove pod Radhoštem, zúčastnili sa na výstave ľudských abnormalít aj interaktívnej výstavy Hry a klamy. Taktiež sme sa venovali sa športovým aktivitám vrátane plávania, tenisu a bedmintonu .
Na záver treba spomenúť, že z Valašského Meziříčí sme všetci odchádzali s  pocitom obohatenia o zážitky a skúsenosti, ktoré majú pre nás nevyčísliteľnú hodnotu.