Burza škôl
| Žiaci

Dňa 10. 10. 2024 sme sa žiaci (4.PSA a 2.PSB) zúčastnili Burzy stredných škôl, ktorá sa konala na pôde SSOŠ služieb Poprad-Veľká.
Našou úlohou bolo oboznámiť žiakov 9.ročníkov základných škôl a ich rodičov so štúdiom odboru praktická sestra a inšpirovať ich k rozhodnutiu študovať spomínaný odbor. Porozprávali sme im o forme štúdia, kladných stránkach našej školy, rôznych školských a aj mimoškolských akciách, ktoré na našej škole organizujeme. Taktiež sme im bližšie priblížili odbornú prax a ukázali sme im naše zručnosti, ktoré nadobúdame počas vyučovania prvej pomoci. Žiaci sa mohli zapojiť a vyskúšať si KPR, prvú pomoc pri dusení a maskovanie rán či meranie krvného tlaku a hladiny cukru v krvi.
Verím, že sme ich zaujali tak, aby sme sa mohli tešiť na ďalšie stretnutie s nimi v našej škole.