Červený kríž v akcii
| Slávka Slobodová

Členovia krúžku Červený kríž v akcii usporiadali dňa 8. 10. 2024 dobrovoľné darovanie krvi, ktoré sa vďaka iniciatíve vedúcej krúžku Mgr. Miloslave Slobodovej konalo už 27.krát. Naši študenti – budúci profesionálni zdravotníci sa tak rozhodli túto červenú a jedinečnú tekutinu potrebnú pre život darovať a naplno tak realizovať slová motta našej školy: „Konaj dobro, aj keď Ťa o to nikto nežiada. Konaj dobro, aj keď Ťa pri tom nikto nevidí.“ Celkovo sa tejto akcie zúčastnilo 27 darcov, pričom až 13 boli zo 4.B triedy. Právom sme hrdí na prejavenú ľudskosť a empatiu našich detí, ktorá je neoceniteľná vo svete chorých. Svojím pozitívnym prístupom a ochote konať dobro ovplyvnili ďalších dobrovoľných darcov, ktorým sme nesmierne vďační. Veríme, že najbližšia „kvapka krvi“ osloví i ďalších potencionálnych „záchrancov života“.