Každý sa rád vráti
| Jana Kurucová

Prešiel čas prázdnin a babím letom vonia vzduch. Leto je preč a na dvere nám zaklopal september. 2.septembra 2024 sa otvorila svoje brány pre učiteľov i žiakov naša stredná zdravotnícka škola. Leto končí a my už len s nostalgiou môžeme spomínať na bezstarostné prázdninové chvíle. Pomaličky prichádzame na školský dvor pomaly vchádzame do známych tried. Čo nás čaká? Školský rok 2024/2025 prináša mnohé zmeny. Snáď najväčšou je nový riaditeľ školy , ktorým sa po výberovom konaní stal Mgr. Mário Felber. Zmeny sa dotkli i pedagogického zboru i samotných študentov, veď zručných, sebavedomých štvrtákov nahradili ešte nesmelí prváci. Stojíme na prahu nového školského roka a robíme prvé kroky na ceste, ktorá nie je poznačená iba zvonením školského zvončeka. Určite je to zaujímavá cesta získavania nových vedomostí, formovania sebavedomých a jedinečných osobností. Možno na ňu vstupujeme bojazlivo a nesmelo, ale nie je víťazom ten, kto je vždy dokonalý a nikdy sa nemýli. Víťazí ten, kto sa napriek chybám, pádom a strachu každý deň zobúdza s túžbou skúsiť to znova. Slová povzbudenia i hrdosti na prežité stredoškolské časy povedal i hrdý absolvent strednej zdravotníckej školy, v súčasnosti poslanec NR SR František Majerský.

Urobme teda prvý krok na ceste zvanej vzdelanie, pretože vzdelanie tvorí základy, na ktorých staviame budúcnosť.

J. Kurucová