PRVÁ POMOC a BIOLÓGIA vo Svite
| Zuzka Čopíková

Dňa 18.04.2023 sme sa spolu s mojimi dvoma spolužiakmi z triedy 3.A a pod vedením našich učiteliek p.uč. Takáčovej a Čopíkovej vybrali vzdelávať žiakov zo základnej školy Komenského vo Svite. Našou úlohou bolo prakticky, ale aj teoreticky vysvetliť siedmakom význam KPR u dieťaťa, dospelého a taktiež prvú pomoc pri dusení. Za pomoci figurín si žiaci mohli vyskúšať aké je dôležité vedieť správne podať prvú pomoc a byť informovaní o danej problematike, s ktorou sa môžu stretnúť kdekoľvek a kedykoľvek. Na hodine biológie sa zase dozvedeli veľa nových informácií o stavbe ľudského oka a poruchách videnia. Žiaci boli šikovní, veľa sa pýtali, čo dotváralo príjemnú atmosféru. Taktiež chcem aj v mene mojich spolužiakov poďakovať za možnosť reprezentovať našu školu a vyskúšať si byť na chvíľu “učiteľmi”.