Digitálny žiak - príspevok 350 Eur na počítač alebo tablet
| Miro Bednár

Education photo 51Vážení rodičia.

Ministerstvo pre investície a informatizáciu SR (MIRRI) a Digitálna koalícia spustili nový projekt s názvom Digitálny žiak. Ten spočíva v poskytnutí finančnej dotácie vo výške 350 eur na nákup výpočtovej techniky pre žiaka. O príspevok na nákup nového počítača či tabletu môžu požiadať zákonní zástupcovia žiaka resp. plnoletí žiaci do konca júna. Podmienkou získania príspevku je vyplnenie registračného formulára. Následne MIRRI zo získaných údajov overí, či žiadateľ patrí do niektorej z kategórií podpory*. Ak áno, žiadateľ dostane od ministerstva potvrdzujúcu SMS správu a informácie o ďalšom postupe. Príspevok nebude vyplácaný v hotovosti, ani na účet, ale bude to bezhotovostný príspevok na nákup zariadenia v niektorej zo zmluvných predajní. Ak bude zariadenie drahšie ako 350 eur, rozdiel si doplatí kupujúci. Zoznam predajní a ďalšie informácie o projekte nájdete na https://digitalnyziak.sk/.

*Príspevok 350 eur môžu získať až štyri kategórie žiakov:

1. všetci žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre školský rok 2022/2023),
  2. žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima),
  3. žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60 percent mediánu príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, respektíve doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti, napríklad potvrdenie o nezamestnanej osobe),
  4. žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí,

Mgr. Miroslav Bednár