Exkurzia štvrtákov
| Aďa Myšičková

V piatok 24. 03. 2023 sa trieda 4 PS B zúčastnila zaujímavej exkurzie na dermatovenerologickom stacionári Nemocnice Poprad a.s. Exkurziu viedla vedúca sestra zariadenia PhDr. Marta Guttová, ktorá prítomných oboznámila s modernými metódami riešenia rôznych kožných ochorení napr. fototerapiou a biologickou liečbou, ( ktorá je veľmi účinná napr. pri hidradenitíde, chronickom zápalovom kožnom ochorení, prejavujúcom sa tvorbou bolestivých hnisavých uzlov prevažne v podpazuší, vnútornej strane stehien a genitálnej oblasti ). Žiaci sa zoznámili aj s originálnym spôsobom regenerácie pokožky tzv. drakuloterapiou resp.plazmaliftingom, kde sa využíva aplikácia pacientovej vlastnej , špeciálne upravenej plazmy. Návštevu stacionára trieda ukončila praktickou ukážkou starostlivosti o pleť u jedného zo žiakov.