NÁVŠTEVA ZO ŠPANIELSKA
| Katka Zahradníková

Naša škola sa vďaka programu Erasmus+ koncom januára stala miestom vzdelávacieho pobytu pre dve učiteľky zo španielskej strednej školy ÍES Albaida. Škola má viacero zdravotníckych odborov, okrem iného aj odbor zdravotnícky asistent – praktická sestra. Učiteľky Andrea Hera a Beatrix Ortega Martinez strávili jeden pracovný deň na praktickom vyučovaní v nemocnici. Zaujali ich naše harmonogramy,rozmanitosť oddelení a služby žiakov v šatni. Ich žiaci takéto povinnosti nemájú. Poobede si prvýkrát za podpory našich žiakov vyskúšali ľadové korčule. Nasledujúci deň strávili spoznávaním ďalších zimných aktivít na Štrbskom plese. Konkrétne beh na lyžiach,guľovačka alebo ako urobiť snehového anjela. Obe sú veľké gurmánky, v kolibe pri plese si vychutnali slovenské špeciality. Relax si vychutnali v popradskom Aquaparku. Ďalšie dva dni strávili na vyučovacích hodinách ošetrovateľstva teórie, prvej pomoci, psychológie a ošetrovateľských technik. Aj touto cestou ďakujú všetkým učiteľom za čas, ktorý im venovali a odovzdané skúsenosti. Obe učiteľky vyjadrili uznanie našim žiakom školy, ich slovami sú naši študenti zrelší a rozumnejší. V máji tohto roku sa pôjdeme pozrieť do školy v Almérii a uvidíme,či je to pravda. Veríme, že budúci rok budeme môcť zorganizovať študijný pobyt pre viacerých našich študentov a učiteľov na škole v Španielsku.