Burza škôl v Kežmarku
| Ľubka Lopuchová

Dňa 31. 1. 2023 sme sa žiaci ( 3.A a 2.B) zúčastnili Burzy stredných škôl, ktorá sa konala na pôde Strednej odbornej školy (Garbiarska) v Kežmarku.

Našou úlohou bolo oboznámiť so štúdiom praktickej sestry a inšpirovať žiakov 8.a 9.ročníkov základných škôl, prečo sa rozhodnúť študovať spomínaný odbor. Porozprávali sme im o forme štúdia, kladných stránkach našej školy, rôznych školských a aj mimoškolských akciách, ktoré na našej škole organizujeme. Taktiež, sme im bližšie priblížili našu odbornú prax a ukázali sme im naše zručnosti, ktoré nadobúdame počas vyučovania prvej pomoci. Žiaci sa mohli zapojiť a vyskúšať si KPR, prvú pomoc pri dusení a taktiež maskovanie rán, či meranie krvného tlaku.

Verím, že sme ich zaujali tak, aby sme sa mohli tešiť na ďalšie stretnutie s nimi v našej škole.