Rescue Lesnica 2022
| Anka Takáčová

V piatok 23. 9. 2022 sme sa 4 žiačky /A. Renková, Ľ. Kolodzejová, K. Andrášová, K. Vilková/ s vyučujúcou /A. Takáčová/ zúčastnili záchranárskej akcie „Rescue Lesnica 2022“. V krásnom zamagurskom prostredí, obklopení lesmi a horami sme ukázali svoje zručnosti i kreativitu v maskovaní rán / tržná rana na čele, kraniotrauma s poranením temena hlavy, krvácanie z nosa a ucha, amputácia HK, otvorená zlomenina stehnovej kosti, bledosť / a modelovaní kritických situácii v praxi. Pod dohľadom rozhodcov z radov záchranných zložiek sme sa naučili podávať prvú pomoc pod tlakom a bez špeciálneho vybavenia. Zdravotnícki záchranári ako súťažiaci nám ukázali ako sa majú, ale aj nemajú riešiť závažné život ohrozujúce situácie a obohatili sme si svoje teoretické vedomosti. Bol to veľmi pekný, ale upršaný a chladný deň strávený na tejto akcii.