OCENENIE NAJLEPŠIEHO PEDAGÓGA PREŠOVSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA
| Jana Kurucová

Prešovský samosprávny kraj (PSK) už jedenásť rokov oceňuje najlepších pedagógov a najúspešnejších žiakov stredných škôl. Tento rok sa medzi nominovanými pedagógmi ocitol aj náš pán riaditeľ Mgr. Miroslav Bednár, ktorý si z rúk župana PSK Mgr. Milana Majerského prevzal ocenenie SOPHISTA PRO REGIONE. Dôstojná slávnosť odovzdávania ocenení sa konala 20. júna 2019 vo Veľkej sále Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Mgr. Miroslav Bednár je výnimočná osobnosť po profesionálnej i ľudskej stránke. Na Strednej zdravotníckej škole v Poprade začal svoju pedagogickú činnosť ako učiteľ matematiky, ktorý vynikal neobyčajným zanietením pre vzdelávanie mladých ľudí, bol typický svojou trpezlivosťou, rozvahou a nekonečným pochopením pre dušu študenta. Neskôr sa stal riaditeľom školy a dodnes ju riadi mimoriadne úspešne. Za jeho pôsobenia sa Stredná zdravotnícka škola v Poprade dostala medzi úspešné slovenské stredné školy. Budova školy prešla rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá by sa mala zavŕšiť zmodernizovaním odborných učební a postavením telocvične. Miroslav Bednár je morálnym vzorom pre všetkých zamestnancov i študentov. Jeho láskavé a vnímavé srdce je jeho najväčšou prednosťou, zároveň i nevýhodou. Žiaci, ktorí si zabudli pravítko či kružidlo, smerujú s požiadavkou na zapožičanie pomôcky priamo k pánovi riaditeľovi. Je podporovateľom športu a kultúry, všestranného talentu svojich žiakov. Jeho sloganom je: „Sme stredná zdravotnícka, no v prvom rade škola.“ Pod jeho vedením sa škola aktívne zapája do kultúrno-spoločenského diania v meste. Svojich pedagógov i žiakov motivuje, inšpiruje a posúva medzi najlepších. K získaniu tohto významného ocenenia mu všetci srdečne blahoželáme!

RiaditeL ocenenie 01