Súťaž "Asistent v akcii"
| Anka Takáčová

Dňa 7. 6. 2019 sa žiaci 2. A / Karin Jurčáková, Sabína Topolská / a 2. B /Petra Rendová, Samuel Bendík/ ako družstvo, ktoré reprezentuje našu školu, zúčastnili súťaže Asistent v akcii, ktorú každoročne organizuje SZŠ Sládkovičova Prešov. Jedná sa o vedomostno - športovú súťaž stredných zdravotníckych škôl prvej pomoci. Na tejto súťaži si žiaci zakúsili streľbu zo vzduchovky, šplh na lane, ale aj poskytnutie prvej pomoci pri reálnych situáciiách ako boli napadnutie turistu medveďom / masívne krvácanie na stehne a krku /, hubára ďalším hubárom, ktorý mu spôsobil poranenie hrudníka, ale aj transport turistky so zlomeninou na nosidlách v teréne. Súťažiaci sa presvedčili, ako sa hovorí.....“zober zdravý rozum do ruky a pohotovo reaguj“, že včasná a rýchla pomoc zachráni život, ak ide o sekundy....

Naším študentom ďakujeme za reprezentáciu našej školy. Aj keď sme skončili na 8. mieste zo zúčastnených 15. škôl, ale žiaci v cieli mali dobrý pocit z absolvovania celej súťaže.