Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku ...
| Táňa Pavlíková

Regionálne kolo celoštátnej súťaže SZŠ - východ, organizované SZŠ Poprad sa uskutočnilo 20.apríla v Poprade. 9 škôl, 27 súťažiacich, figuranti - herečky mali svoj deň, maskéri, 4 zaujímavé úlohy a 1 test, to sú základné údaje zo súťaže. Organizátori pripravili študentom reálne situácie, v ktorých sa popasovali s popáleninami, zlomeninami, či bitkou v krčme s tragickými následkami. A ako to všetko dopadlo? Víťazom sa stali súťažiaci zo SZŠ Levoča, druhé miesto patrilo SZŠ Humenné a tretí boli súťažiaci zo SZŠ Michalovce. S víťazmi sa vidíme na finále v Žiline. Na záver ešte mená odborných garantov - Mgr. F. Majerský - prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov, Mgr. J. Koprušák a Bc. M. Žifčák zo Záchrannej služby Košice a Bc. R. Pavlík z KOS ZZS SR Prešov, ktorí s vyučujúcimi pozorne sledovali a hodnotili výkony súťažiacich. Vďaka patrí aj sponzorom – Operačnému stredisku záchrannej zdravotnej služby SR Bratislava, Baliarne a.s. Poprad, lekárne –Benu, Adus, Dr. Max , MIK Poprad, Tatranská minerálka.