Istanbul - mesto dvoch kontinentov
| Zuzka Čopíková

V dňoch 8. – 12. novembra sa 4 učitelia a 2 tretiačky našej školy – Z. Kupská, K. Romaňáková – zúčastnili ďalšieho projektového stretnutia v rámci projektu Erasmus+ pod názvom From classroom to career. Tentokrát sme spolu s Talianmi a Portugalcami navštívili našich tureckých priateľov v Istanbule. Istanbulskú školu, ktorá je zapojená do nášho projektu, navštevuje 1600 žiakov a učiteľský zbor tvorí asi 100 pedagógov. To si my nevieme ani predstaviť J Okrem projektových prezentácií, diskusií a práce na cvičnej firme, sme súťažili v lukostreľbe (súťaž sme, mimochodom, s prehľadom vyhrali J), navštívili sme známe turistické atrakcie Istanbulu a ochutnali typické špeciality. Ďalšie stretnutie je naplánované na koniec februára 2016 a uskutoční sa v portugalskom Lisabone. Tešíme sa!