Súťaž v poskytovaní prvej pomoci
| Aďa Kakalejčíková

Dňa 26.4. sa Natália Šimonová z 3. PS A, Simona Jacková a Majka Kurčaková z 3. PS B triedy zúčastnili regionálnej súťaže stredných zdravotníckych škôl východoslovenského kraja v poskytovaní prvej pomoci na Strednej zdravotníckej škole sv. Alžbety v Košiciach. Popasovali sme sa s ťažkými stanovišťami ako napríklad udalosť s hromadným postihnutím osôb - výbuch petríkovej piecky, zrážka dvoch lyžiarov, bodnutie sršňom, dopravná nehoda a test z prvej pomoci. Nad celou súťažou dohliadali odborní garanti: diplomovaní záchranári a inštruktori prvej pomoci Miroslav Nagy a Dušan Kraus. Vybojovali sme krásne 5. miesto. Účasťou na súťaži sme získali bohaté zážitky a najmä neoceniteľné skúsenosti v poskytovaní prvej pomoci.

Natália Šimonová