Štúrovo pero 2024
| Jana Kurucová

V dňoch 19. a 20. 4. 2024 sa v Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene uskutočnilo vyhodnotenie 30. ročníka celoslovenskej súťaže v tvorbe stredoškolských a vysokoškolských časopisov Štúrovo pero. Cieľom tejto prestížnej súťaže je podporovať novinárske nadanie a rozvíjať tak kreativitu študentov v tvorbe rôznych novinárskych žánrov. Mladí ľudia majú možnosť prezentovať svoje časopisy a príspevky, vďaka čomu sa rozširuje povedomie o žurnalistike a jej žánroch. Dvojdňový program tvorili hodnotiace semináre a konštruktívne diskusie s ministrom školstva, výskumu, vývoja a mládeže T. Druckerom a novinárom M. Kovačicom. V kategórii stredoškolských časopisov sa o priazeň poroty uchádzalo 57 periodík. Hodnotili ich PhDr. Pavol Vitko, Mgr. Patrik Herman a Mgr. Lukáš Diko. Náš Fonendoskop získal až dve ocenenia, a to Prémiu Ministerstva obrany SR za článok o Matúšovi Šmelkovi a v celkovom hodnotení sme sa umiestnili v Zlatom pásme. ROZHLAS A TELEVÍZIA SLOVENSKA tak odmeňuje úsilie študentov – tvorcov časopisov, ktorí sa blížia k špičke stredoškolských periodík. Ocenenie Zlatá cena RTVS nás veľmi teší o to viac, že naša škola sa primárne zameriava na výchovu zdravotníkov. Sme poctení, že sme dokázali získať ocenenie v takej silnej konkurencii.