Burza stredných škôl
| Lydka Cimermanová

Dňa 12.10. 2023 sme sa stretli žiačky z druhého, tretieho a dokonca aj zo štvrtého ročníka. Spoločne sme boli reprezentovať našu školu. Strednú zdravotnícku školu v Poprade. Ôsmaci a deviataci nás mohli vidieť na SSOŠ Poprad-Veľká, kde sa konala burza stredných škôl. Pripravili sme si pre nich ukážku KPR (kardiopulmonálnej resuscitácie) u dospelého človeka, ale taktiež aj u novorodenca i dieťaťa v staršom veku a odvážlivci mali nakoniec príležitosť si to vyskúšať. Nesmel nám chýbať fonendoskop a tlakomer, ktorý sme taktiež využili viac na 100%. Maskovanie rán, bodné, tržné či rezné rany vedeli naše dievčatá šikovne urobiť a dokonca tak, že naozaj to vyzeralo reálne. Taktiež aj podliatiny v oblasti oka alebo tečúcu krv z nosa. Samozrejme, aby sme oslovili čo najviac uchádzačov o štúdium na zdravotníckej škole, tak nesmela chýbať ani prezentácia o nej, ktorú odprezentovali naše maturantky Kika a Sabi zo 4.A triedy Rozprávali o tom, ako funguje naše štúdium, vyučovanie, prax, povinné výcviky, maturitné skúšky a iné…Najčestnejšie otázky sa týkali prijímacích skúšok a kritérií. Do pozadia sme zapli aj naše promo video a musím vám povedať, že malo naozaj veľký úspech. Sme veľmi rady, že sme mali príležitosť sa zúčastniť na tejto skvelej akcii a porozprávať ostatným o našej škole. Kandidátov bolo naozaj mnoho a my sa na nich už veľmi tešíme, keď ich uvidíme medzi nami.

TIMKA