Skip to main content
Španieli u nás na zdravotke
| Katka Zahradníková

Naša škola sa opätovne stala miestom vzdelania pre účastníkov programu Erasmus+ zo Španielska začiatkom júna .

Učiteľka Cristina Belmonte a traja dospelí žiaci odboru praktická sestra zo strednej školy ÍES Albaida strávili 10 dní na Slovensku. Počas ktorých navštívili vyučovacie predmety ako ošetrovacie techniky, ošetrovateľstvo a zdravoveda. Boli na exkurzii v popradskej nemocnici, CSS Francisciho a hospici v Ľubici. Vyjadrili obdiv nad našimi výučbovými pracoviskami, ale aj organizovanosťou školy. Na hodinách ošetrovateľstva nám Španieli predstavili pripravenú prezentáciu s multi-jazykovými výrazmi ošetrovateľských pomôcok. Naši žiaci sa nedali zahanbiť a s výbornou výslovnosťou španielskych výrazov prekvapili našu návštevu. Okrem iného navštívili historické miesta ako Levoča, Spišský hrad, Kežmarský hrad, Košice, poľovnícky zámoček v Tatranskej Javorine. Taktiež Tomášovský výhľad v Slovenskom raji, Štrbské Pleso, Beliansku jaskyňu, ochutnali našu tradičnú kuchyňu. Španieli celú mobilitu pojali v zmysle vidieť a zažiť, čo najviac, preto počas voľného víkendu uskutočnili výlet do Bratislavy a Budapešti. Veľká vďaka patrí kooperujúcim učiteľom Janke Kokoruďovej, Aďke Kakalajčíkovej, Zuzke Čopíkovej, ktorí sa podieľali na ich návšteve, hlavne našej koordinátorke Erasmus+ pani zástupkyni Dáši Škodyovej.

Katka Zahradníková