FONENDOSKOP MEDZI NAJLEPŠÍMI ČASOPISMI
| Jana Kurucová

8. júna 2023 sa v priestoroch Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove konal 9. ročník vyhlásenia výsledkov krajskej súťaže v tvorbe stredoškolských časopisov. Organizátorom súťaže je Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s Regionálnou organizáciou Slovenského syndikátu novinárov v Prešove a Krajskou knižnicou P. O. Hviezdoslava v Prešove. Náš časopis Fonendoskop je každoročne medzi súťažiacimi. Tento rok sa do súťaže zapojilo 21 periodík, takže konkurencia bola veľká. Odborná porota, ktorej členmi boli aktívni novinári, hodnotila spracovanie príspevkov, aktuálnosť tém, štylistiku, kreativitu tvorcov, obsahovú a grafickú úroveň časopisov. Prítomní porotcovia, usmerňovaní Dašou Jeleňovou, hovorkyňou PSK, prezentovali všetky časopisy a konštruktívne hodnotili periodiká, pričom vždy poukázali na silné stránky časopisu, aby mladých tvorcov povzbudili v tvorivej práci. Porotcovia súťažné časopisy rozdelili do 3 pásem a náš Fonendoskop sa umiestnil v zlatom pásme. Získali sme aj špeciálnu cenu, a to najlepší vizuál. Zo získaného ocenenia máme obrovskú radosť.