Rescue Lesnica 2019
| Anka Takáčová

Dňa 26., 27. 9. 2019 sa naše žiačky / P. Rendová, A. Schickerleová, Z. Ovčariková, aj bývalé absolventky M. Kubusová, V. Nováková / zúčastnili maskovania poranení pre preteky RZP posádok s medzinárodnou účasťou „Rescue Lesnica“ v Ždiari. V rámci nočnej súťažnej úlohy namaskovali strelné poranenia hrudníka a chrbta, isté známky smrti / posmrtné škvrny /. Pre hlavnú časť súťažných úloh namaskovali hematómy, exkoriácie, lacerácie, otvorené poranenie hrudníka a brucha, strelné poranenie na predlaktí, otvorenú zlomeninu ramennej kosti s masívnym krvácaním a v rámci hromadného nešťastia pri zrútení sa stropu budovy maskovali rôzne hematómy, odreniny, otvorené poranenia brucha a hrudníka, prítomnosť cudzieho telesa / sklo / v stehne s krvácaním. Myslím, že to bola veľká skúsenosť pre naše žiačky vidieť skutočné situácie v praxi ako si s nimi záchranári poradia.