SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2018/2019
| Jana Kurucová

Každý školský rok je jedinečný, výnimočný, originálny. Vždy nám prináša nové výzvy či prekážky, s ktorými sa treba popasovať. Tento rok sa niesol v znamení rozsiahlej rekonštrukcie, ktorá bude pokračovať i v nasledujúcom roku. Možno sa niektorým zdal o čosi náročnejší, ale pri dostatočnej empatii i chuti pracovať bol spestrený mnohými pozitívnymi okamihmi i nemalými úspechmi. Čas je však spravodlivý ku všetkým, plynie akosi nezadržateľne rýchlo a nastala chvíľa, ked školský rok 2018/2019 patrí už do minulosti. Seneca, rímsky filozof, tvrdil, že všetkým ľudom prospieva dopriať čas od času duši uvoľnenie, pretože odpočinok obnovuje životnú silu a veselá nálada prázdnin rozoženie každý smútok.

Žiaci i učitelia rovnako túžobne očakávali koniec školského roka, aby vysvedčením zožali plody svojej celoročnej práce. Školský rok 2018/2019 sme zakončili slávnostným programom v réžii Mgr. Tatiany Husárovej v kine Tatran, počas ktorého boli odmenení najúspešnejší žiaci jednotlivých ročníkov i školy. Naša radosť bola o to väčšia, že naším hosťom bol predseda Prešovského samosprávneho kraja Mgr. Milan Majerský, ktorý svojím príhovorom spestril našu slávnosť. Pán predseda PSK ocenil významné úspechy našich žiakov v športových i vedomostných súťažiach. Prezrel si našu školu, aby spoznal naše radosti i starosti. Návšteva Mgr. Milana Majerského, predsedu PSK, nás všetkých veľmi potešila a dúfame, že nebola posledná.