Konferencia v Banskej Bystrici
| Aďa Myšičková

Dňa 11. 04. 2019 sa žiačky III. ZA B Franková Lucia a Grešová Mária zúčastnili VII. ročníka Celoslovenskej konferencie žiakov odboru zdravotnícky asistent na SZŠ v Banskej Bystrici, zameranej na starostlivosť o pacienta s chorobami pečene a pankreasu. Obsahom ich prezentácie bolo ERCP vyšetrenie - jeho prínosy, riziká a z nich vyplývajúca ošetrovateľská starostlivosť. Sofistikovaný prejav žiačok našej školy a zaujímavo pripravená prezentácia s autentickými zábermi, im zabezpečili zo strany odbornej poroty a v konkurencii 16 škôl medailové 3. miesto. K vynikajúcemu umiestneniu výraznou mierou prispela aj spolupráca s MUDr. Jánom Miklošom z Oddelenia vnútorného lekárstva a Rádiologickým pracoviskom Nemocnice a. s. v Poprade.

Za skvelú reprezentáciu školy obom zúčastneným žiačkam dodatočne srdečne gratulujeme.