Stážisti zo SZŠ v Mladej Boleslavi

V nedeľu 25.9.2011 popoludní pricestovali 6 študenti a vyučujúca na 2-týždňový pobyt spojený s odbornou výukou na praktickom vyučovaní, a spoznávaní iných zdravotníckych a sociálnych zariadení v regióne.

V pondelok  26.9. prebehlo stretnutie s vedením školy na SZŠ v Poprade, pokračovalo prehliadkou školy. Predpoludním sme odcestovali do Dolného Smokovca, a pozreli si odborný Šrobárov ústav respiračných chorôb a TBC u detí. Vypočuli sme si odbornú prednášku z bronchológie. Popoludní nás čakala prehliadka mesta Poprad.

 (11 fotiek)

Utorok 27.9.Nádherné jesenné počasie sme využili na prehliadku dominanty Spiša- Spišský hrad, a tiež Spišskú Kapitulu a miesta, kde sa natáčal film „Jánošík“ .Obed sme si dali na slovenskom salaši pod Spišským hradom.

 (30 fotiek)

V stredu - 28.9.- Streda bola druhým dňom poznávania spišského regiónu-tentoraz v meste Levoča- a to dom Majstra Pavla, múzeum, mestská radnica .Popoludní sme "našli" obchodné centrum Max aj bowling v ňom.

 (12 fotiek)

Štvrtok- 29.9. bol prvý deň odbornej praxe na dvoch pracoviskách - neurologickom a chirurgickom oddelení. Žiaci pracovali spoločne - slovenská a česká študentka, aby sa prehlbovali vzťahy navzájom. Popoludní sme išli autobusom do mesta Kežmarok na tamojší hrad, kde je vystavený aj prvý rontgen a iné zaujímavosti zo sveta medicíny a farmácie.

 (25 fotiek)

V piatok - 30.9. sme pokračovali v práci na odbornej praxi a popoludní si prešli mesto.

Sobotu - 1.10. Sme sa vyspali do sýtosti, potom išli na túru do Vysokých Tatier. Podvečer si prešli mesto a večer sme vyprevadili p.prof.Škrábovú späť do M.Boleslavy.

 (44 fotiek)

V nedeľu 2.10. predpoludním sme zašli do aquaparku a strávili v ňom slnečný deň vo vitálnom svete, tobogánoch a iných vymoženostiach vodného sveta .

 (9 fotiek)

V pondelok 3.10. sme krásne počasie využili na turistiku. V pláne bol Lomnický štít. Pre nádherné počasie boli lístky vypredané, no ani to nám nebránilo, aby sme sa vystavili hrejivým slnečným lúčom na Skalnatom Plese, odtiaľ sme išli na Hrebienok a zubačkou dole.

 (44 fotiek)

Utorok 4.10. sme cestovali do mesta Kežmarok, aby sme prešli do časti Ľubica, kde je Hospic sv. Alžbety. Prehliadka a komentár pána riaditeľa boli osobité, z hľadiska psychológie aj zaujímavé.

Stredu 5.10. sme navštívili sociálne zariadenie pre problémové matky s deťmi, asociálov, bezdomovcov a postihnutých v Žakovciach. Popoludní sme už relaxovali v popradskej čokolatérii.

 (12 fotiek)

Štvrtok 6.10. sme pokračovali v odbornej praxi na neurologickom a chirurgickom oddelení. Po obede sme využili slnečné počasie na prehliadku námestia Spišskej Soboty.

V piatok- 7.10.sme pokračovali odbornou praxou, stretnutím s námestníčkou ošetrovateľstva NsP, aby sme vyhodnotili skúsenosti a poznatky tunajšej nemocnice v porovnaní s Klaudiánovou v M.Boleslave, a poobede voľným programom v meste. ...Na našej poslednej slovenskej večeri nesmeli chýbať bryndzové halušky v Kolibe pri rieke, kde nás po skončení prekvapil Poprad v bielom šate.

Sobotu 8.10.2011 ráno sa s nami lúčili aj biele Tatry, aby sa nám aj takto ukázali vo svojej nádhere. Po krásne prežitých, spoločne strávených dňoch sme sa celkom tešili domov...

Vytlačiť