Kvapka pre život
| Slávka Slobodová

kvapka krviŽe je krv najvzácnejšia tekutina, ktorú sa dodnes nepodarilo nahradiť ináč ako darovaním, to všetci vieme. Pacienti odkázaní na pomoc sú tak nútení len čakať na ochotu a ľudský prístup tých, ktorí dobrovoľne prídu a ponúknu svoju krv v prospech neznámeho v ohrození života. Aj naša škola sa od roku 2010 zapája do bezpríspevkového darovania krvi a v spolupráci s NTS v Poprade dvakrát v kalendárnom roku organizuje odber prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky priamo v priestoroch budovy školy. Tak sa u nás v októbri minulého roka uskutočnil jubilejný dvadsiaty odber. Darovanie krvi sme organizovali pod názvom Valentínska resp. Študentská kvapka krvi. Tento kalendárny rok začíname takpovediac novú etapu odberov krvi na našej škole, ktorá bude organizovaná pod novým názvom KVAPKA PRE ŽIVOT a jej prvý odber sa uskutoční dňa 2.apríla 2020 od 8.00 opäť v priestoroch školy. Pozývame všetkých ochotných a zdravých študentov našej školy, ich priateľov a známych, rodinných príslušníkov ako aj priateľov našej školy, aby prišli podporiť túto krásnu a vzácnu myšlienku.

Slávka Slobodová