Naša škola opäť medzi najlepšími
| Miro Bednár

foto studenti 10Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) každoročne zostavuje rebríčky kvality škôl na Slovensku (www.skoly.ineko.sk). Hodnotenie zahŕňa výsledky školy za posledné štyri roky v týchto oblastiach:

• výsledky externej časti maturitných skúšok,
  • kvalifikovanosť pedagogického zboru,
  • výsledky inšpekčnej činnosti,
  • mimoriadne výsledky školy,
  • nezamestnanosť absolventov,
  • účasť na súťažiach,
  • prijímanie na vysoké školy,
  • finančné zdroje školy.

V celkovom hodnotení za obdobie 2013/2014 – 2016/2017 naša škola obsadila v rámci všetkých slovenských stredných odborných škôl 30.miesto (z 359 hodnotených škôl) a v hodnotení stredných odborných škôl prešovského samosprávneho kraja 6.miesto (zo 63 hodnotených škôl). Medzi strednými zdravotníckymi školami na Slovensku sme skončili na 7.mieste. Najlepšie výsledky máme za oblasti: inšpekčná činnosť, nezamestnanosť absolventov a výsledky externej maturitnej skúšky. Celkové hodnotenie našej školy za sledované obdobie nás radí medzi školy s výbornými výsledkami.

Miroslav Bednár